Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění po platností nového občanského zákoníku

2. 6. 2014

Vzhledem k tomu, že  po nabytí účinnosti nového občanského zákoníku se vyskytují pochybnosti o tom, jak postupovat při posuzování odškodnění bolesti nebo ztížení společenského uplatnění při pracovním úrazu nebo nemoci z povolání,  ministr zdravotnictví  MUDr. Martin Holcát, MBA  a ministr práce a sociálních věcí Ing. František Koníček vydali v lednu 2014. společné stanovisko k   postupu při odškodňování pracovních úrazů a nemocí z povolání po nabytí účinnosti nového občanského zákoníku, které je uvedené níže.

„MPSV a MZ sdělují  tento právní názor:

Nadále se postupuje podle vyhlášky č. 440/2001 Sb., o odškodňování bolesti a ztížení společenského uplatnění, ve znění vyhlášky č. 50/2003 Sb., a to s ohledem na § 394 odst. 2 zákona č. 262/2005 Sb., zákoník práce, ve znění pozdějších předpisů.