Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací

Pracovnělékařské prohlídky od 15.2.2021

17. 2. 2021

V souvislosti s nově vyhlášeným nouzovým stavem vláda vydala usnesení č. 137 k pracovnělékařským prohlídkám. Režim zůstává stejný jako za předchozího nouzového stavu.

čestná prohlášení mohou nahradit vstupní prohlídku u uchazečů o zaměstnání u prací zařazených v I. a II. kategorii, pokud zváštní předpis nestanovuje jinak,
čestné prohlášení nahrazuje též zdravotní průkaz,
je udělena výjimka z provádění periodických prohlídek,
platnost posudků ze vstupních a periodických prohlídek zůstává v platnosti a prodlužuje se na 90 dní od skončení nouzového stavu, pokud závěr zněl způsobilý a 30 dní, pokud závěr posudku zněl způsobilý s podmínkou. 

Upozorňujeme ale na stanovisko Ministerstva zdravotnictví, v němž se říká, že čestná prohlášení a tyto náhradní lhůty jsou poslední instancí, pokud prohlídku nelze z vážných důvodů provést. Usnesení tedy není návodem, jak mají zaměstnavatelé zajišťovat pracovnělékařské služby v době nouzového stavu. Tam, kde prohlídky provádět lze, je žádoucí i nadále dodržovat standardní režim

Vzor čestného prohlášení CZ ver.

Vzor čestného prohlášení ENGL ver.

/zdroj: Ministerstvo zdravotnictví ČR/